Керівництво для авторів
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ОЛЕСЯ ГОНЧАРА
ФАКУЛЬТЕТ УКРАЇНСЬКОЇ Й ІНОЗЕМНОЇ ФІЛОЛОГІЇ ТА МИСТЕЦТВОЗНАВСТВА
ЦЕНТР ІСТОРІЇ ТА РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
КАФЕДРА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
Шановні колеги!
Запрошуємо вас взяти участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Культура мови в українському суспільстві», що відбудеться 14–15 квітня 2016 року в Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара.
Заплановано роботу таких секцій:
- 1. Культура мови як соціолінгвістична категорія.
- 2. Культура мови в державних установах.
- 3. Культура мови в закладах освіти.
- 4. Культура мови і сучасний літературний процес.
- 5. Культура мови в засобах масової інформації.
Матеріали доповідей друкуватимуться в науковому збірнику Центру історії та розвитку української мови «УКРАЇНСЬКИЙ СМИСЛ». Збірник зареєстрований як фахове видання, у якому можуть публікуватися результати досліджень з філологічних наук (наказ МОН України від 15.04.2014 № 455). Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації серії КВ № 19877-9677 ПР від 19.03.2013 року. ISSN 2313-4437.
На конференцію запрошуються студенти, аспіранти, молоді викладачі, співробітники вишів і наукових організацій України та інші зацікавлені особи.
Для участі в конференції «Культура мови в українському суспільстві» (14–15 квітня 2016 р.) потрібно не пізніше 1 березня 2016 року надіслати електронний варіант статті (вкладеними файлами за допомогою електронної пошти на адресу ukr.smysl@ukr.net або на дискові) та роздрукований комплект таких матеріалів:
1) текст доповіді, оформлений згідно з наведеними нижче вимогами (назва файлу: Коваленко доповідь. doc.);
2) заявку на участь у запропонованій формі (назва файлу: Коваленко заявка. doc.);
ЗАЯВКА
на участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції «Культура мови в українському суспільстві» (14–15 квітня 2016 року)
Українською мовою |
Англійською мовою |
|
Прізвище, ім’я, по батькові учасника (ів) (повністю) |
|
|
Науковий ступінь, учене звання |
|
|
Посада та місце роботи |
|
|
Домашня адреса у такому форматі:
ПІБ одержувача Вулиця, № будинку, № квартири Місто Індекс Країна |
|
_____ |
Контактні телефони, е-mail |
|
|
Тема доповіді |
|
|
Назва секції |
|
----- |
Форма участі (очна / заочна)
|
|
----- |
Адреса відділення Нової пошти (заочним учасникам) |
|
----- |
Потреба в помешканні |
|
----- |
Коло наукових інтересів |
|
---- |
3) аспіранти і викладачі без наукового ступеня додають сканований витяг із протоколу засідання кафедри з рекомендацією статті до друку або копію рецензії на статтю наукового керівника (кандидата чи доктора наук);
4) скановану квитанцію про оплату.
Редколегія залишає за собою право рецензування та редагування тексту доповідей.
ПУБЛІКАЦІЇ, ЩО НЕ ВІДПОВІДАЮТЬ ВИМОГАМ ЩОДО СТРУКТУРИ ТА ОФОРМЛЕННЯ, ДО ДРУКУ НЕ ПРИЙМАЮТЬСЯ І НЕ ПОВЕРТАЮТЬСЯ. ЗА ЗМІСТ СТАТЕЙ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕСЕ АВТОР.
Вимоги до оформлення статей:
Стаття повинна містити такі елементи: загальна постановка проблеми та її зв’язок із важливими науковими або практичними завданнями, аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких розглядалася названа проблема і на які спирається автор, виділення не розв’язаних раніше сторін загальної проблеми, якій присвячена стаття, формулювання мети й завдань статті; виклад основного матеріалу з обґрунтуванням одержаних результатів; висновки до статті і перспективи подальших досліджень у цьому напрямі.
Вартість публікації складає 35 грн. за 1 сторінку, оформлену згідно з вимогами (суму складають: публікація статті в «Українському смислі» та доставка замовленим листом авторського примірника збірника по території України). У разі потреби додаткові екземпляри можуть бути замовлені заздалегідь. Вартість 1 додаткового збірника складає 35 грн. Організаційний внесок 100 грн. сплачується незалежно від очної/заочної участі. Одноосібні статті докторів наук, професорів друкуються безкоштовно. Витрати на проїзд, проживання та харчування здійснюються за рахунок учасників конференції.
- Статті обсягом від 8 до 12 сторінок подаються в електронному варіанті (на дискові або електронною поштою) у редакторі Word 97-2000 для Windows 98-2000, збереженому у форматах *.doc і *.pdf разом із примірником роздрукованого тексту. Назва файлу кирилицею має відповідати прізвищу автора (якщо кілька авторів, то зазначається перше прізвище), напр.: Коваленко стаття.doc.
- Стандарти: розмір паперу – А4, поля: верхнє та нижнє по 3 см, праве та ліве - по 2,5 см, шрифт – Times New Roman, кегель –16 pt. Міжрядковий інтервал – 1. Абзацний відступ –1.25 см. Текст друкується без переносів і табуляції. Вирівнювання за шириною.
- До статті обов’язково подається шифр УДК (вирівнювання ліворуч, перший рядок).
- Ініціали та прізвище автора (авторів) статті (праворуч, другий рядок, напівжирний шрифт, курсив).
- Назва статті друкується через рядок великими літерами, напівжирним шрифтом, вирівнювання по центру (третій рядок).
- Анотації (шрифт – курсив, кегль – 13) подаються через один рядок трьома мовами (українською, російською – не більше 500 знаків, англійською мовою – 1500-1800 знаків (повинна містити актуальність, мету, завдання, висновки, перспективи подальших досліджень). Під відповідною анотацією - перелік ключових слів (до 10 термінів, шрифт - звичайний, кегль – 13).
- Через один рядок подається основний текст статті.
- Приклади в тексті подаються курсивом без лапок (дозволяється виділення напівжирним шрифтом мовних одиниць в ілюстративному матеріалі, поданому курсивом).
- Примітки подаються в кінці статті. У реченні крапка ставиться після дужок, посилань.
- Цитати беруться у подвійні лапки «…», а значення слів подавати в одинарних верхніх лапках ‘…’.
- Потрібно чітко розмежовувати тире (–) та дефіс (-). Напр.: фізико-технічний, механіко-математичний, але «соціолінгвістика – це …», с. 2–15, у 20–30 р. ХХ ст.
- Апостроф скрізь позначати так: ’ (м’ята, обов’язковий).
- У тексті потрібно подавати лише один ініціал перед прізвищем автора. Між ініціалом та прізвищем ставиться нерозривний пробіл – одночасне натискання ctrl+shift+пробіл (напр.: Д. Баранник, В. Ващенко).
- У тексті посилання на джерела подавати у квадратних дужках, напр.: [2], [7; 11]. Сторінка зазначається так: номер джерела, кома, пробіл, маленька літера с., нерозривний пробіл, номер сторінки: [3, с. 4] або [4, с. 7; 6, с. 18–21].
- Бібліографічні посилання подаються після висновків. Оформляти відповідно до стандартних вимог (зразок див. нижче). Бібліографічні джерела наводяться в алфавітному порядку. Якщо в посиланні на електронний ресурс відсутня вказівка на автора статті, то такі посилання розташовуються після всіх інших посилань. У разі необхідності посилання на джерела фактичного матеріалу оформляються окремим списком через один рядок після бібліографічних посилань і у тексті подаються у круглих дужках: (2, с. 53) або (4, с. 78; 1, с. 244).
Зразок оформлення:
Бібліографічні посилання
- 1. Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) [уклад. і голов. ред. В. Т. Бусел]. – К. ; Ірпінь : Перун, 2005. – 1728 с.
- 2. Загребельний П. А. Диво : роман / П. А. Загребельний. – К. : Махаон-Україна, 2000. – 576 с.
- 3. Кононенко В. І. Українська народна фраземіка : трансформація образу / В. І. Кононенко // Мовознавство. – 1993. – № 5. – С. 21–27.
Джерела фактичного матеріалу
- 1. Бурлаков С. Р. Вибране / С. Р. Бурлаков. – К. : Дніпро. – 1988. – 280 с.
- 2. Дружко М. О. Сонячна соната : поезії / М. О. Дружко. – Д. : Поліграфіст. –
2001. – 48 с.
Контакти:
Відповідальні за проведення конференції:
Ковальчук Микола Савелійович – кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри української мови ДНУ імені Олеся Гончара;
Голікова Наталія Сергіївна – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови, директор Центру історії та розвитку української мови;
Корольова Валерія Володимирівна – технічний секретар журналу «Український смисл», кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови.
Запитання на e-mail: ukr.smysl@ukr.net або за телефонами: (056) 374-98-85 – кафедра української мови; 067-851-19-61, 099-798-33-97 – Корольова Валерія Володимирівна. Тексти доповідей подавати у двох примірниках: роздрукований варіант надсилати на адресу:
Центр історії та розвитку української мови
Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара
просп. Гагаріна, 72
м. Дніпропетровськ
49050
із приміткою (для Корольової Валерії Володимирівни);
електронний варіант доповіді разом з іншими документами подавати на дискові або надсилати на адресу ukr.smysl@ukr.net
Реквізити для зарахування коштів
Гроші за публікацію та оргвнесок перераховувати на картку Приватбанку 5168757221388103 Корольовій Валерії Володимирівні (прохання повідомити про факт надходження коштів).
БУДЕМО РАДІ ВІТАТИ ВАС НА КОНФЕРЕНЦІЇ!
З повагою оргкомітет.
Положення про конфіденційність
Імена та електронні адреси, які вказуються користувачами сайту цього журналу, будуть використовуватись виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.